ההרשמה ל-2018/19 בעיצומה
מכון ברקאי מוכר להסמכה
בקטגוריה א'

​פגישת התייעצות והיכרות -
ללא עלות
הנחה לנרשמים ביוני

לימודי טיפול זוגי ומשפחתי
מסלול תלת-שנתי, דו-שנתי, וקורסים
להסמכה ולתעודה

לימודי טיפול נרטיבי
קורסים ומסלול לתעודה

​הרחבה בטיפול זוגי
מסלול למטפלים מנוסים

ההרשמה ל-2018/19 בעיצומה
מכון ברקאי מוכר להסמכה
בקטגוריה א'

​פגישת התייעצות והיכרות - 
ללא עלות
הנחה לנרשמים ביוני

דיני משפחה למטפלים
קורס 3 מפגשים
להסמכה
יוני 2018

CBT זוגי לטיפול ב-PTSD
סדנה ב-6 יולי 

תהליך העדות בטיפול זוגי
בנפגעי ונפגעות טראומה מינית

סדנה קצרה ביולי

 

חדשות ועדכונים

חפש
phone6, phone, contact, telephone, support, call

072-33-80-515

 

טיפול נרטיבי בטראומה

טיפול נרטיבי בטראומה

טראומה היא אחת ההתמודדויות הקשות ביותר. בין אם מדובר בטראומה על רקע מיני או כתוצאה מאירועים משני חיים. תהליך ההחלמה הוא מורכב ויכול ללוות את האדם הפגוע במשך כל ימי חייו.

טווח האירועים הטראומטיים הוא רחב והמשותף לכולם הוא ההתמודדות עימה באמצעות דיסוציאציה. התמודדות המלווה במצב של נתק מהאירוע הטראומטי. הנתק יכול להוביל לזיכרון חלקי של האירוע  הכולל תמונות ושברי זיכרונות כתוצאה מניסיון ההדחקה של המאורעות הטראומטיים.

טראומה יוצרת מצב כפול של זכרון ושכחה. מצד אחד האירוע הטראומטי נחרט בזיכרון והופך לסיפור בעל משמעות המחפש להגיע להתרה. מצד שני מחיקת האירועים לא מאפשרת סיפור קוהרנטי וכתוצאה מההדחקה מתפתחים סימפטומים גופניים ונפשיים המקשים על ניהול שגרת חיים תקינה. האירוע שהודחק אל הלא מודע מאיים תמיד על איכות החיים ולא מאפשר תהליך של החלמה.

טיפול נרטיבי בטראומה מכוון קודם כל לבניית הסיפור על המרכיבים הקשורים אליו. בניית רצף המכיל את כל האירועים והתגובות עליהם. היכולת לבנות נרטיב המכיל את מכלול האירועים מאפשר את התחלת תהליך ההחלמה.

טיפול נרטיבי בטראומה חייב לקחת בחשבון שני מרכיבים יסודיים החלק האובייקטיבי של המאורעות והחלק הסובייקטיבי של התגובה עליהם. טראומה היא אירוע שקרה במציאות וקודם כל עלינו להכיר בקיומו. באמצעות הטיפול אנחנו נותנים למאורעות החבויים בזיכרון מקום. המרכיב השני הסובייקטיבי הוא תגובת המטופל לאירוע וכאן הטיפול עובד על אופן התגובה המיוחד לכל אחד. עריכת הזיכרון מחדש יכולה לאפשר תפיסה נסבלת וסבירה של האירוע ולהפחית בהדרגה את עוצמת הפגיעה הנפשית.

הסיפור הנרקם בחדר הטיפולים מאפשר למטופל לצקת משמעות נסבלת לאירועים ולהתחיל לבנות את חייו מחדש. כיום טיפול תרופתי בפוסט טראומה  יכול להקל על התסמינים. אך בסופו של דבר רק טיפול משולב עם פסיכותרפיה יכול להביא להקלה אמיתית. 

מעברים בחיים במסגרת טיפול נרטיבי בטראומה
כפי שאמרנו בהתחלה טראומה נעה על טווח רחב של מקרים אחד מהם קשור למעברים בחיים. אירועים אלו המשנים את האופן שבו התרגלנו לחיות עד עתה יכולים להיחוות כאירועים טראומטיים. אחד המקרים המורכבים ביותר קשור להריון ולידה. הלידה יכולה להיות מאורע משמח ומלא תקווה לעתיד החדש אך גם אירוע טראומטי בעקבות המעבר למצב חדש ולא מוכר והתמודדות שהיא מעבר ליכולת. טיפול נרטיבי בטראומה יכול להקל על מקרים של מעברים בחיים בהם נדרשת יכולת לבנות מחדש את הרצף שהופר. 

מכון ברקאי לטיפול נרטיבי
מכון ברקאי הוא מרכז קליני לטיפול משפחתי, זוגי ופרטני העובד בשיטה של פסיכותרפיה נרטיבית. אנחנו עובדים עם כל קשת המורכבויות הפסיכולוגיות כולל עבודה עם טראומה ועיבודה, התמודדות עם דיכאון ועוד מגוון רחב של מורכבויות פסיכולוגיות.

בכל מקרה שבו אתם מרגישים שאתם זקוקים לעזרה מקצועית אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו. ביחד נוכל למצוא את הדרך אל הבריאות הנפשית ואל חיים מלאים ושלמים.
נשמח לעמוד לשירותכם:
 •  

  מרכז הכשרה
  וקליניקה ראשית:

  מכון ברקאי, בניין שער הסיטי,
  רח' שארית ישראל 37, תל אביב
  (קומה 4)
  טלפון: 072-33-80-515
  אימייל: 
  barcai@barak.net.il

  קליניקות נוספות:
  גבעתיים, גדרה, הרצליה, חדרה, סביון, רחובות, רמת גן, רעננה
   

  אנחנו כאן עבורך
  מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
   


  מכון ברקאי - מרכז להכשרת מטפלים זוגיים, משפחתיים ונרטיביים   |  מרכז קליני לטיפול זוגי, משפחתי ופרטני