ההרשמה ל-2018/19 בעיצומה
מכון ברקאי מוכר להסמכה
בקטגוריה א'

​פגישת התייעצות והיכרות -
ללא עלות
הנחה לנרשמים ביוני

לימודי טיפול זוגי ומשפחתי
מסלול תלת-שנתי, דו-שנתי, וקורסים
להסמכה ולתעודה

לימודי טיפול נרטיבי
קורסים ומסלול לתעודה

​הרחבה בטיפול זוגי
מסלול למטפלים מנוסים

ההרשמה ל-2018/19 בעיצומה
מכון ברקאי מוכר להסמכה
בקטגוריה א'

​פגישת התייעצות והיכרות - 
ללא עלות
הנחה לנרשמים ביוני

דיני משפחה למטפלים
קורס 3 מפגשים
להסמכה
יוני 2018

CBT זוגי לטיפול ב-PTSD
סדנה ב-6 יולי 

תהליך העדות בטיפול זוגי
בנפגעי ונפגעות טראומה מינית

סדנה קצרה ביולי

 

חדשות ועדכונים

חפש
phone6, phone, contact, telephone, support, call

072-33-80-515

 

ההדרכה בפרקטיקום נעשית תוך כדי הטיפול עצמו ("הדרכה חיה") ולפני ואחרי הטיפולים (הדרכה פרטנית וקבוצתית), תוך לימוד תיאורטי ומעשי של מיומנויות טיפוליות.

מכון ברקאי מפנה משפחות לטיפול המתמחים בפרקטיקום. אנו מציעים טיפול במסגרת הפרקטיקום למשפחות ולזוגות מתאימים, ומציגים להם מראש את השיטת הטיפול בפרקטיקום (מדריכים וצוות מתמחים מאחורי מראה חד-כיוונית, אינטרקום, מערכת אודיו-ווידיאו והקלטה) מכירים להם את הצוות שמאחורי המראה, ומקבלים את הסכמתם המפורשת מראש לאופן טיפול זה. בפרקטיקום של מכון ברקאי, המטופלים נהנים מהמיקוד של המטפל אחד מתחילת בטיפול ועד סיומו, מהניסיון של המדריכות/ים, ומתרומת הצוות שמאחורי המראה - כולל קבוצות הידהוד. מרבית המשפחות והזוגות להם אנו מציעים טיפול במסגרת הפרקטיקום בוחרים בדרך זאת, ומדווחים במשך הטיפול, ובסיומו, שהם רואים בפרקטיקום דרך טיפול מועדפת - וממליצים עליה.

כל קבוצת הפרקטיקום הינה קטנה ואינטימית וכוללת "משתתפים", "צופים" ומדריכות\ים, אשר שותפים לטיפול באופן שקוף וגלוי. ההתרשמויות שלהם זמינות ושקופות למטפל ולמשפחה ונותנות בסיס להרחבת הטיפול.

כל "משתתף" מטפל\ת במשפחה או זוג באופן רציף מתחילת הטיפול ועד סיומו, וכך מקבל נסיון מעשי משמעותי ושלם על כל שלבי הטיפול. כל משתתף וצופה גם שותף לטיפולים המודרכים המלאים של המשתתפים האחרים: רואים ושומעים (דרך הראי) את הטיפולים ואת ההדרכה החיה תוך התרחשותם, ומשתתפים בדיונים אודות הטיפולים ובקבוצות הידהוד. כך, כל משתתף וצופה חווה, במשך הפרקטיקום, מספר טיפולים במקביל, ונחשף למקרים שונים ולסגנונות טיפוליים שונים.

בכל שנה, מתקיימות מספר קבוצות פרקטיקום, בד"כ בימי שני שלישי ורביעי, בין 15:00 ל-19:30 אחה"צ.  נא לפנות למכון למועדי הפרקטיקום השנה.

הפרקטיקום משלב גישות טיפוליות שונות, עם דגש על הגישה הנרטיבית.

למידע נוסף על הפרקטיקום, כ"צופה" וכ"משתתף", אפשר להקליק על הקישרים הבאים

קורס במיומנויות וטכניקות בטיפול משפחתי – פרקטיקום צפייה

קורס במיומנויות וטכניקות בטיפול משפחתי – פרקטיקום משתתף 
 

פרקטיקום בטיפול משפחתי זוגי - תוך הדרכה חיה


תיאור הקורס:
דרך הלמידה בפרקטיקום התפתחה כחלק אינטגרלי מהתפתחות הטיפול המשפחתי ומאפשרת "לחיות" וללמוד את הטיפול באופן אקטיבי, מעשי ובלתי אמצעי. במסגרת הפרקטיקום, ה"משתתפים" מטפלים עם הדרכה חיה במשפחה או זוג שהופנו אליהם ע"י המכון, מתחילת הטיפול ועד לסיומו. כל הצוות שמאחורי הראי – "משתתפים" ו"צופים" - צופים בטיפולים אמיתיים מתמשכים מתחילתם ועד סיומם, שומעים את ההדרכה ומשתתפים בדיונים אודות הטיפולים, ובקבוצות הידהוד.

מ-30 שנות נסיוננו בהכשרת מטפלים, ומהתגובות של משתתפים לחוויה החזקה של הפרקטיקום, אנו יודעים כי אין תחליף לתרומה של הפרקטיקום להבנה ולהפנמה של החומר המועבר בקורסים התיאורטיים, ולהתפחות האישית של כל מתמחה ומתמחה.
 
 •  

  מרכז הכשרה
  וקליניקה ראשית:

  מכון ברקאי, בניין שער הסיטי,
  רח' שארית ישראל 37, תל אביב
  (קומה 4)
  טלפון: 072-33-80-515
  אימייל: 
  barcai@barak.net.il

  קליניקות נוספות:
  גבעתיים, גדרה, הרצליה, חדרה, סביון, רחובות, רמת גן, רעננה
   

  אנחנו כאן עבורך
  מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
   


  מכון ברקאי - מרכז להכשרת מטפלים זוגיים, משפחתיים ונרטיביים   |  מרכז קליני לטיפול זוגי, משפחתי ופרטני