טיפול זוגי ומשפחתי
במחיר מופחת
 
"האדם אינו הבעיה
הבעיה היא הבעיה"
 
לימודי טיפול זוגי ומשפחתי
להסמכה כמטפלת וכמדריכה.
ההרשמה - כעת
 
לימודי טיפול נרטיבי
ההרשמה - כעת
 
לימודים בתל אביב, באר שבע
ומנשה (בין כרכור לכפר קרע)
 
תכניות לימודים גמישות:
מסלולים של שנה עד 4 שנים
וקורסים נבחרים
 
"הסיפור שאדם מספר לעצמו על עצמו
אינו הראי של חייו. הוא מעצב את חייו"
 
מכון ברקאי מוכר כמוסד הכשרה בקטגוריה א'
ע"י האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי


 
 

טיפול זוגי ומשפחתי
במחיר מופחת
 
"האדם אינו הבעיה
הבעיה היא הבעיה"
 
לימודי טיפול זוגי ומשפחתי
להסמכה כמטפלת וכמדריכה.
ההרשמה - כעת
 
לימודי טיפול נרטיבי
ההרשמה - כעת
 
לימודים בתל אביב, באר שבע
ומנשה (בין כרכור לכפר קרע)
 
תכניות לימודים גמישות:
מסלולים של שנה עד 4 שנים
וקורסים נבחרים
 
"הסיפור שאדם מספר לעצמו על עצמו
אינו הראי של חייו. הוא מעצב את חייו"
 
מכון ברקאי מוכר כמוסד הכשרה בקטגוריה א'
ע"י האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי


 
חפש
phone6, phone, contact, telephone, support, call

072-33-80-515

תל אביב, באר שבע,
מ.א. מנשה - ובזום

מרכז הכשרה

הכשרת מטפלים משפחתיים, זוגיים ונרטיביים


תכנית הלימודים בנויה באופן מודולארי כדי לאפשר לימודים חלקיים או מלאים, ברמות אינטנסיביות שונות. ניתן להתאים את שלבי הלימוד לצרכים היחודיים של כל משתתף. בנוסף, ניתן ללמוד במסלול משפחתי\זוגי מובנה. הלימודים במסלול המובנה נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים (בתלות בניסיון הטיפולי של המתמחה), ומתקיימים במשך בוקר אחד ואחה"צ אחד לשבוע, לאורך השנה האקדמאית.

למתמחים העושים את כל לימודיהם להסמכה במכון, והיכולים להקדיש בוקר אחד ואחה"צ אחד בשבוע ללימודים, מומלץ לבחור במסלול המובנה – המעניק סדר פדגוגי טוב ואף הפחתה בעלות הלימודים. לפירוט הקורסים הכלולים במסלול המשפחתי \ זוגי המובנה - לחץ כאן
 

התוכנית ההכשרה מכילה דרכי לימוד שונות, ביניהן:
 • הרצאות
 • קבוצות דיון
 • צפייה בקטעי ווידיאו מטיפולים ודיון בהם (כולל קטעים ייחודיים למכון, ממטפלים אורחים כגון מייקל וויייט)
 • תרגול טכניקות טיפוליות בקבוצות קטנות או רחבות
 • צפייה בטיפולים חיים
 • השתתפות בקבוצת פרקטיקום
 • הדרכה על מקרים של המתמחים.

 

שיטות הוראה:

צוות המורים של המכון מורכב ממדריכים מוסמכים מנוסים ממגוון תחומים קליניים והתמחויות - ובכך מעניק למתמחים חשיפה לקשת רעיונות, סגנונות ייחודיים והתנסויות טיפולית מגוונת, התורמת לגיבוש הסגנון האישי שלהם.

הגישה הפדגוגית של המכון מעודדת את המתמחים להיות מודעים להתפתחותם כבני אדם וכמטפלים.

דרכי ההוראה מותאמות לייחודיות של התלמיד והקבוצה הלומדת, תוך טיפוח אווירת לימודים מכבדת ומעצימה.

 


מאז שהוקם בשנת 1978, מהווה מכון ברקאי  מרכז להכשרת מטפלים ומדריכים זוגיים ומשפחתיים, ומשנת 1994 - גם בית ספר לפסיכותרפיה נרטיבית.


הקורסים למטפלים של מכון ברקאי מיועדים לאנשי מקצוע עם השכלה אקדמאית (תואר ראשון ושני; לכל הפחות: במהלך לימודי תואר שני) במגוון תחומים...


מכון ברקאי מוכר ע"י האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי כמוסד להתמחות בקטגוריה א'; כלומר מוסד המעביר תוכנית הכשרה תאורטית ומעשית מלאה...


למכון ברקאי נסיון נרחב בהעברת השתלמויות לצוותים מקצועיים של מרכזים טיפוליים - כגון מרכזי רווחה, בריאות הנפש, שפ"ח, מתי"א, שירותים פסיכולוגיים...

מכון ברקאי מוכר ע"י האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי כמוסד הכשרה בקטגוריה א', אשר מעביר תכנית הכשרה תיאורטית ומעשית מלאה, מוכרת ע"י האגודה, להסמכה מטפלים ומדריכים.


אנו אוהבים את עבודתנו ומאמינים בחשיבותה.
אנו משלבים בטיפול, בהוראה ובהדרכה את ערכי הגישה הנרטיבית:
כיבוד התרבות, הידע, הכישורים, התקוות והשאיפות של כל אדם, זוג ומשפחה,
תוך קריאת תיגר על השפעות סיפורים אישיים, משפחתיים, חברתיים ותרבותיים
 אשר מצמצמים את הבחירות בחיים.

אנו עושים את המירב להנחיל ערכים אלו גם לתלמידנו
באווירת לימודים מכבדת ומעצימה.


בארבעת עשורי פעילותנו הכשרנו אלפי מטפלים ממגוון המגזרים והקהילות בארץ, שעובדים כיום בשרות הציבורי, בקליניקות פרטיות, באקדמיה - ובצוות מכון ברקאי.
רבים מהבוגרים שלנו ממשיכים לשמור על קשר עם המכון, משתתפים בסדנאות ואירועים שלנו, מתייעצים איתנו ומייעצים לנו.


תכנית ההוראה מציגה – הן במישור התיאורטי והן במישור המעשי - תיאוריות ואסכולות שונות בטיפול משפחתי וזוגי, עם דגש רב על הגישה הנרטיבית, תוך שילוב גישות עכשוויות בתחומים אלו.

על מנת להיות מעורבים ומעודכנים ברעיונות המקצועיים המתפתחים, ולכלול אותם בעבודתנו הקלינית ובתכניות ההכשרה, מקיים מכון ברקאי קשרים הדוקים עם מכונים מובילים בעולם, מביא ארצה מרצים לסדנאות לקהילה המקצועית הישראלית ולתלמידנו, וחברי צוות המכון מרצים בכנסים בינלאומיים ומלמדים במרכזים נרטיביים בחו"ל.

 

מכון ברקאי מכשיר מטפלים ומדריכים משפחתיים וזוגיים מאז הקמתו ב-1978. תכניות ההכשרה מבוססות על שילוב בין ידע תיאורטי רחב וניסיון מקיף מעבודתנו הקלינית. התכניות משקפות את ה"אני מאמין" של המכון ואת ההתפתחות של המקצוע ושלנו כמטפלים. הן משלבות בין הקניית בסיס תיאורטי רחב לבין יישום מעשי בטיפול, כולל פיתוח מיומנויות ודרכי עבודה תוך הדגשת מחויבות אתית וערכית.
 

מהו טיפול זוגי

טיפול זוגי הוא סוג של פסיכותרפיה שנועדה לסייע לזוגות להתמודד עם בעיות הזוגיות שלהם. זה יכול לשמש לטיפול בבעיות שונות ומגוונות כמו בגידה, בעיות תקשורת ובעיות אינטימיות. מטפל בדרך כלל יעבוד עם שני בני הזוג בנפרד וביחד על מנת להבין טוב יותר את שורש הבעיה, למצוא פתרונות ולפתח מיומנויות לניהול קונפליקט.
רוב האנשים חושבים שבעיות בין בני זוג נגרמות בדרך כלל מכסף, מין או ילדים. אבל במציאות, הבעיה עשויה להיות משהו אחר.
הבעיה עשויה להיות פשוטה כמו לא לדעת איך לתקשר עם בן הזוג. או שזה יכול להיות משהו רציני יותר כמו התמכרות שמשפיעה על מערכת היחסים שלכם. לא משנה מה הבעיה, חשוב לדבר על זה עם בן/בת הזוג כדי שתוכלו לעבוד יחד כדי לפתור אותה.
במאה האחרונה חלה עלייה של זוגות שחווים בעיות במערכת היחסים שלהם. זה הוביל לעלייה בביקוש לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לעזור לזוגות להתגבר על הבעיות שלהם.

האם טיפול זוגי יכול לעזור בעת משבר זוגי


טיפול זוגי זו דרך עבור זוגות ללמוד כיצד הם חושבים, מרגישים ומתנהגים במערכות יחסים. מטפלים אשר עברו הכשרה בטיפול זוגי עוזרים לזוגות לזהות אילו שינויים הם צריכים לעשות כדי שיוכלו להיות מרוצים יותר מהזוגיות שלהם.
חשוב לדעת שיש גישות שונות שנלמדים בהכשרה בטיפול זוגי, כמו הגישה המסורתית יותר והגישה החדשה יותר של טיפול ממוקד רגשי (EFT).

על מה זוגות מתווכחים הכי הרבה


זוגות מתווכחים על כל מיני דברים. הם מתווכחים על הכספים שלהם, על הילדים שלהם ואפילו על החמות שלהם. אבל על מה זוגות הכי מתווכחים?
מחקר שיצא לאחרונה מצא כי זוגות התווכחו לרוב על מין, כסף ומחותנים. כסף היה הגורם מספר אחת לוויכוחים, כאשר 44% מהזוגות דיווחו על כך כאזור בעייתי. ויכוחים הקשורים לכסף יכולים להיגרם ממגוון דברים כמו יעדים פיננסיים שונים או שגורם אחד מוציא יותר ממה שהשותף השני יכול להרשות לעצמו.
ילדים נמצאים לרוב במרכז ויכוחים רבים בין זוגות. זה נובע מחילוקי דעות כיצד לגדל אותם וכמה זמן עליהם לבלות עם כל הורה.
החותנים הם לרוב מקור למתח לזוגות מכיוון שיש להם ערכים ודעות שונים מאלה של בני הזוג עצמם. חברים ובני משפחה נכנסים גם הם לקטגוריה זו מכיוון שלא תמיד יש להם כוונות טובות כלפי בני הזוג או מדברים רע על בן זוג אחד לאחר.

יתרונות בטיפול זוגי

היתרונות של טיפול זוגי הם רבים. זה יכול לעזור לזוגות לזהות בעיות ולמצוא יחד פתרונות. זה גם יכול לעזור להם לפתח מיומנויות חדשות להתמודדות עם קונפליקטים ולפתרון בעיות שונות.

לימודי טיפול זוגי

במאה האחרונה חלה עלייה של זוגות שחווים בעיות במערכת היחסים שלהם. זה הוביל לעלייה בביקוש לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לעזור לזוגות להתגבר על הבעיות שלהם.
לימודי טיפול זוגי הם תחום מחקר חדש יחסית ותחום זה צומח במהרה היות ושיעור הגירושין בישראל הינו על 13 אחוזים (לאחר 15 שנה). חשוב שנבין מהו טיפול זוגי, היתרונות של טיפול זוגי וסוגי הגישות בהן משתמשים מטפלים על מנת לסייע לזוגות.

הכשרה בטיפול זוגי

בטיפול זוגי, חשוב להבין את נקודות המבט והצרכים השונים של כל אחד מבני הזוג. מטפלים זוגיים הוכשרו לעזור לבני הזוג להתמודד עם השונות ביניהם ולמצוא פתרונות שישפרו את איכות הקשר ביניהם.
הכשרה בטיפול זוגי כוללת למידה על תיאוריית ההתקשרות, כיצד לזהות דפוסים במערכות יחסים וכיצד לזהות מה הופך מערכת יחסים לבריאה.
הכשרה כמטפל זוגי אינה קלה אך היא אפשרית. מטפלים זוגיים צריכים להיות מאומנים הן בפסיכולוגיה קלינית והן בטיפול זוגי. כמו כן, עליהם להיות בעלי ניסיון בעבודה עם זוגות ובעלי היציבות הרגשית הדרושה לצורך העבודה.
הכשרה בטיפול זוגי מוצעת ברמות שונות, בהתאם לרמת ההכשרה שהמטפלים ואנשי המקצוע שואפים להגיע אליה.

מהו טיפול משפחתי

טיפול משפחתי הוא סוג של פסיכותרפיה המתמקדת באינטראקציות בין בני המשפחה וכיצד ניתן לשפר את האינטראקציה ביניהם. זה כרוך בדיאלוג פתוח בין המטפל שעבר הכשרה בטיפול משפחתי לבני משפחה העוברים את הטיפול. בטיפול שני הצדדים מעודדים להביע את רגשותיהם על מנת לזהות את הבעיות והפתרונות שלהם
המטפל שעבר לימודי טיפול משפחתי וזוגי עוזר למשפחה לזהות דפוסים והתנהגויות הגורמים לקונפליקט במערכות היחסים שלהם. לאחר מכן המטפל יספק הצעות כיצד לשנות דפוסים והתנהגויות אלו כך שיוכלו לתפקד בצורה יעילה יותר יחד.

כיצד לזהות אם המשפחה שלך זקוקה לטיפול

לא קל לדעת אם המשפחה שלך זקוקה לטיפול. הצעד הראשון הוא לזהות את הסוגים השונים של הבעיות. ישנם סוגים רבים ושונים של בעיות המשפיעות על משפחות והחברים שבהן.
הצעד הראשון שצריך לעשות כשמחפשים מטפל הוא לזהות את הצרכים של המשפחה שלך.
חשוב להיות מודעים לכך שלא כל המטפלים עברו הכשרה זהה, ולכן חשוב למצוא את המטפל המתאים ביותר לצרכים שלכם.
לחלק מהמטפלים יהיו טכניקות וגישות שונות מאחרים, לכן חשוב למצוא מישהו שאתה יכול לעבוד איתו.
השלב השני יהיה מציאת מטפל שיש לו ניסיון עם הבעיה הספציפית של המשפחה שלך ואחד או אחת שעברו הכשרה בטיפול משפחתי וזוגי.
חשוב גם למצוא מישהו שיש לו מוניטין טוב בתחום וגם מישהו שאתה מרגיש בנוח לדבר איתו ולהיפתח.

טיפול משפחתי בין הורה לילד מתבגר

בחלק זה נדבר על היתרונות של טיפול משפחתי עבור הורים ומתבגרים כאחד וכיצד הוא עוזר להם לבנות קשרים טובים יותר אחד עם השני.
מטפל שעבר הכשרה בטיפול משפחתי וזוגי יכול לעזור להורים ולילדיהם המתבגרים לתקשר טוב יותר ולפתח מערכת יחסים קרובה יותר. הם גם רוצים לעזור לילד להרגיש יותר בטוח בעצמו ככל שהוא גדל.
מפגשי הטיפול המשפחתי יכולים להתבצע באופן אישי או בזום. המטפל בדרך כלל ייפגש עם כל אחד מבני המשפחה בנפרד לפני הפגישה יחד כקבוצה. זה עוזר להם להבין מה קורה עבור כל אדם בנפרד לפני שנפגשים יחד כקבוצה כדי לפתור בעיות שמשפיעות על כל אחד במשפחה.
היתרונות של טיפול משפחתי הם רבים. הם נעים בין הגברת הלכידות המשפחתית, תקשורת משופרת, הפחתת עימותים ופחות מאבקי כוח.
היתרונות של טיפול משפחתי הם רבים. אחד היתרונות החשובים ביותר הוא שהוא עוזר לאנשים לקחת אחריות על ההתנהגות שלהם ולהבין כיצד היא משפיעה על אחרים. זה גם מלמד אנשים איך לפתור קונפליקטים בצורה בריאה. טיפול משפחתי גם עוזר לאנשים לזהות מה הם רוצים ממערכות היחסים שלהם ומספק להם כלים להשגת מטרות אלו.
בנוסף, טיפול משפחתי הוכח כמפחית תסמינים בחולים הסובלים מדיכאון, הפרעות חרדה, בעיות שימוש בסמים ובעיות נפשיות אחרות.

הכשרה בטיפול משפחתי וזוגי

מטפלים שעברו  הכשרה בטיפול זוגי ומשפחתי הם אנשי המקצוע המסייעים לזוגות ולמשפחות לפתור את בעיותיהם, לרפא מפצעי העבר ולשפר את מערכות היחסים ביניהם. תפקידו של מטפל משפחתי הוא לספק תמיכה לזוגות על מנת לעזור להם לתקשר טוב יותר אחד עם השני.
תפקידו של מטפל משפחתי הוא לא רק לתת תמיכה אלא גם לשמש כמנחה בתהליך. חשוב שהמטפלים יהיו מסוגלים להבין את הצרכים של שני בני הזוג או המשפחה ולקרב אותם למען שיפור הקשר ביניהם.
מטפלים משפחתיים עובדים גם במסגרות שונות כגון בתי חולים, מרכזים קהילתיים, בתי ספר או מרפאות פרטיות. הם עובדים עם יחידים או קבוצות בנושאים כמו גירושין, כישורי הורות, אלימות במשפחה, בריונות בבית הספר וכו'.

לימודי טיפול משפחתי וזוגי

לימודי טיפול משפחתי וזוגי הוא תהליך שלוקח זמן ומסירות. חשוב למצוא את המוסד החינוכי המתאים שמציע את מסלול הלימודים בו אתם מעוניינים. התוכנית תהיה תלויה בתחום הספציפי שבחרת, אך רוב התכניות מציעות נושאים כגון:
-פסיכואנליזה ופסיכותרפיה
-תיאוריה של התפתחות האדם
-מערכות משפחתיות
-תורת המערכות
-תיאוריות של התפתחות אישיות
-אתיקה ומשפט הקשורים לטיפול משפחתי

לימודי הכשרה בטיפול זוגי ומשפחתי על בסיס הגישה הנרטיבית

מהי הגישה הנרטיבית

טיפול נרטיבי הוא סוג של פסיכותרפיה המשתמשת בכוחו של הסיפור כדי לרפא. זה מבוסס על האמונה שהחיים שלנו מורכבים מסיפורים ושאנחנו יכולים להשתמש בסיפורים האלה כדי לעזור לנו להבין מי אנחנו ואיך אנחנו רוצים לחיות את חיינו.
מטפלים נרטיביים מתמקדים בהבנת הנרטיבים האישיים של לקוחותיהם, או סיפורי החיים, על מנת לזהות דפוסים ונושאים. לאחר מכן הם עובדים עם הלקוחות שלהם כדי ליצור נרטיבים חדשים שיאפשרו להם לחיות חיים מספקים יותר.

לימודי טיפול זוגי ומשפחתי בגישה הנרטיבית

טיפול משפחתי משמש בדרך כלל לטיפול במגוון בעיות משפחתיות. הוא משמש לעתים קרובות עבור זוגות ומשפחות אשר חווים קשיים במערכות היחסים שלהם.
במכון ברקאי אנו מתמקדים בלימודי טיפול זוגי ומשפחתי בגישה הנרטיבית שהיא דרך להבנת העבר וההווה המתמקדת בסיפורים שאנו מספרים לעצמנו על חיינו. זוהי גישה לטיפול המנסה להבין כיצד אנשים בונים משמעות בחייהם, והיא עוזרת להם לזהות את מטרותיהם ולמצוא דרכים להשיג אותן.

טיפול זה יכול לשמש כדי לעזור לזוגות ולמשפחות להתגבר על טראומה, כמו גירושין או מוות.
לסיכום, אם אתם מתעניינים בלימודי טיפול זוגי ומשפחתי אנא השאירו פרטים בטופס ואנו נחזור אליכם.
 
 •  

  מרכז הכשרה
  וקליניקה ראשית:

  מכון ברקאי, בניין שער הסיטי,
  רח' שארית ישראל 37, תל אביב
  (קומה 4)
  טלפון: 072-33-80-515
  אימייל:
  barcai@barcai.co.il

  קליניקות נוספות:
  גבעתיים, גדרה, הרצליה, חדרה, סביון, רחובות, רמת גן, רעננה
   

  אנחנו כאן עבורך
  מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
   


  מכון ברקאי - מרכז להכשרת מטפלים זוגיים, משפחתיים ונרטיביים   |  מרכז קליני לטיפול זוגי, משפחתי ופרטני