תכנית להכשרת מטפלים משפחתיים וזוגיים

מכון ברקאי מכשיר מטפלים ומדריכים משפחתיים וזוגיים מאז הקמתו ב-1978. תכניות ההכשרה מבוססות על שילוב בין ידע תיאורטי רחב וניסיון מקיף מעבודתנו הקלינית. התכניות משקפות את ה"אני מאמין" של המכון לחץ כאן ואת ההתפתחות של המקצוע ושלנו כמטפלים. הן משלבות בין הקניית בסיס תיאורטי רחב לבין יישום מעשי בטיפול, כולל פיתוח מיומנויות ודרכי עבודה תוך הדגשת מחויבות אתית וערכית. תכנית ההוראה מציגה – הן מישור התיאורטי והן במישור המעשי - תיאוריות ואסכולות שונות בטיפול משפחתי וזוגי, עם דגש רב על הגישה הנרטיבית לחץ כאן, תוך שילוב גישות עכשוויות בתחומים אלו.

על מנת להיות מעורבים ומעודכנים ברעיונות המקצועיים המתפתחים, ולכלול אותם בעבודתנו הקלינית ובתכניות ההכשרה, מכון ברקאי מקיים קשרים הדוקים עם מכונים מובילים בעולם, מביא ארצה מרצים לסדנאות לקהילה המקצועית הישראלית ולתלמידנו, וחברי צוות המכון מרצים בכנסים בינלאומיים ומלמדים במרכזים נרטיביים בחו"ל.

התוכנית ההכשרה מכילה דרכי לימוד שונות, ביניהן: הרצאות, קבוצות דיון, צפייה בקטעי ווידיאו מטיפולים ודיון בהם (כולל קטעים ייחודיים למכון, ממטפלים אורחים כגון מייקל וויייט), תרגול טכניקות טיפוליות בקבוצות קטנות או רחבות, צפייה בטיפולים חיים, השתתפות בקבוצת פרקטיקום והדרכה על מקרים של המתמחים.

צוות המורים של המכון מורכב ממדריכים מוסמכים מנוסים ממגוון תחומים קליניים והתמחויות - ובכך מעניק למתמחים חשיפה לקשת רעיונות, סגנונות ייחודיים והתנסויות טיפולית מגוונת, התורמת לגיבוש הסגנון האישי שלהם.

הגישה הפדגוגית של המכון מעודדת את המתמחים להיות מודעים להתפתחותם כבני אדם וכמטפלים. דרכי ההוראה מותאמות לייחודיות של התלמיד והקבוצה הלומדת, תוך טיפוח אווירת לימודים מכבדת ומעצימה.

ההכשרה עומדת בקריטריונים של האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי, ונעשית ע"י מדריכי המכון המוסמכים לכך ע"י האגודה. ההסמכה כמטפלים משפחתיים וזוגיים ניתנת ע"י האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי, לאנשי מקצוע העומדים בקריטריונים שהאגודה קובעת. פרטים על כך ניתן למצוא באתר האגודה:   www.mishpaha.org.il
 

תכנית הלימודים בנויה באופן מודולארי כדי לאפשר לימודים חלקיים או מלאים, ברמות אינטנסיביות שונות. ניתן להתאים את שלבי הלימוד לצרכים הייחודיים של כל משתתף.

בנוסף, ניתן ללמוד במסלול משפחתי\זוגי מובנה. הלימודים במסלול המובנה נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים (בתלות בניסיון הטיפולי של המתמחה), ומתקיימים במשך בוקר אחד ואחה"צ אחד לשבוע, לאורך השנה האקדמאית.

למתמחים העושים את כל לימודיהם להסמכה במכון, ושיכולים להקדיש בוקר אחד ואחה"צ אחד בשבוע ללימודים, מומלץ לבחור במסלול המובנה – המעניק סדר פדגוגי טוב ואף הפחתה בעלות הלימודים.
לפירוט הקורסים הכלולים במסלול המשפחתי \ זוגי המובנה - לחץ כאן.

 

לטופס הרשמה
 > קורסים

קורס תיאורטי בטיפול    משפחתי אינטגרטיבי

קשיי תפקוד בראיה משפחתית

אתיקה בטיפול משפחתי
  דיני משפחה למטפלים
קורס בטיפול זוגי  אינטגרטיבי

קורס במיניות במשפחה

  פרקטיקום בטיפול משפחתי - תוך הדרכה חיה

פרקטיקום - צפיה

פרקטיקום - השתתפות

לימודי טיפול נרטיבי

  טיפול נרטיבי רמה 1 

  טיפול נרטיבי רמה 2 

סמינר מתקדם ללימוד סוגיות של הדרכה

עבודה נרטיבית עם ילדים

טיפול בהשפעות טראומה, שכול וכאב

מיינדפולנס וחשיבה נרטיבית

טיפול מיני למטפלים זוגיים - סדנה תיאורטית וקבוצת הדרכה

מכון ברקאי, בניין שער הסיטי, רח' שארית ישראל 37, תל אביב טלפון. 03-6842600, פקס 03-6842601. Email:barcai@barak.net.il

gute