ניתן להפנות זוגות ומשפחות למכון
לטיפול במחיר מופחת
ע"י מטפלים לקראת הסמכה כמומחים

 
סמינר מתקדם ללימוד סוגיות של הדרכה
בטיפול משפחתי וזוגי

(להסמכה כמדריך)
מתחיל ב-21/1/2019
הרשמה - כעת

"האדם אינו הבעיה
הבעיה היא הבעיה"

קבוצת הדרכה נרטיבית
דיון במקרים, מאמרים וקטעי וידיאו
בערב, האחת לחודש, מ-3/1/2019

הרשמה - כעת

"הסיפור שאדם מספר לעצמו על עצמו
אינו הראי של חייו.
הוא מעצב את חייו"

מכון ברקאי מוכר ע"י האגודה
לטיפול זוגי ומשפחתי
כמוסד הכשרה בקטגוריה א'


התמחות מעשית כמטפל\ת
המכון מפנה זוגות ומשפחות למתמחים
הדרכה חיה, קבוצתית ופרטנית

התמחות מעשית כמדריך\כה
המכון מפנה מטפלים להדרכה
ונותן הדרכה על הדרכה
(חיה, קבוצתית ופרטנית)


"זהות נבנית ביחסים"


 

חדשות ועדכונים

חפש
phone6, phone, contact, telephone, support, call

072-33-80-515

 

לימודי פסיכותרפיה זוגית

לימודי פסיכותרפיה זוגית

מכון ברקאי הוא מרכז קליני לטיפול משפחתי, זוגי ופרטני. במסגרת המכון יש לנו תוכנית מיוחדת של לימודי פסיכותרפיה זוגית. התוכנית שלנו כוללת את כל ההכשרה הנדרשת בתחום עם דגש מיוחד על הפסיכולוגיה הנרטיבית.

הגישה הנרטיבית בנויה על האמונה בכוחו של האדם לחולל שינוי ולצקת משמעות לאירועים השונים בחייו. האדם הוא האחראי לחייו והוא יכול באמצעות התמרת הנרטיבים המעכבים התפתחות לחולל שינוי אמיתי. הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו מעצבים את הזהות שלנו ויוצרים דימוי עצמי שיכול לחבל בתקשורת ובהתפתחות. הפסיכולוגיה הנרטיבית שמה דגש על הכוחות החיוביים שבנו ועל פוטנציאל הצמיחה הטמון בכל אחד מאיתנו. 

לימודי פסיכותרפיה נרטיבית  התפתחו בעקבות גישתו של מייקל וויט המנוח מאוסטרליה. שיטה זאת היא גישה דינמית בעלת השלכות טיפוליות על כל מהלך החיים. גישה הוליסטית הרואה את האדם כמכלול ואת מערכות היחסים של חייו כמשמעותיות לתהליך הטיפולי. האדם לא מגיע לטיפול כיחידה בודדת אלא כחלק ממארג של קשרים ואינטראקציות חברתיות.

לימודי פסיכותרפיה הם הכלי היעיל ביותר בשביל להפוך למטפלים מנוסים. הלימודים כוללים התנסות מעשית ופרקטית עם לימוד תיאורטי מעמיק. כל מודרך אצלנו מקבל מטופלים למשך זמן ההדרכה. הלימוד כולל הכוונה וייעוץ צמודים לאורך התהליך. יש לנו גם פרקטיקום מיוחד למתמחים עם צוות מדריכים ואנשי מקצוע. לימודי פסיכותרפיה זוגית מכוונים אל כל מי שרוצה להיות מטפל זוגי בהמשך הקריירה המקצועית שלו.  

יש לנו את מיטב המורים בתחום וכולם מטפלים בעצמם עם הכשרה מתאימה וניסיון רב שנים. חשוב לנו שמי שמלמד אצלנו יהיה בעל התנסות בטיפול מעבר לפן המחקרי. בסופו של דבר אלו הם שני עולמות השזורים זה בזה לבלתי הפרד.

חלק מבוגרי התוכנית שלנו יוכלו להשתלב לאחר ההכשרה במכון ולהפוך לחלק מהמשפחה המורחבת. בכל שאלה שיש לכם בנוגע ללימודי פסיכותרפיה זוגית או כל שאלה אחרת בתחום אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לענות לכם על כל עניין. 

פסיכותרפיה נרטיבית ולימודי טיפול ביצירה והבעה
לימודי פסיכותרפיה נרטיבית משתלבים היטב בלימודי טיפול בהבעה ויצירה. אומנות היא ביטוי להלכי הנפש העמוקים ביותר. התהליך היצירתי מאפשר להגיע לרבדים העמוקים של האישיות. הטיפול באמצעות מוזיקה, אומנות פלסטית, תיאטרון, ספרות ושירה ועוד תחומי דעת נוספים. מרחיב באופן משמעותי את אפשרויות הטיפול שלנו.

כמטפלים כל הכשרה נוספת מעמיקה את היכולת שלנו לראות את הדברים מזוויות ראייה שונות. אנחנו מאמינים שריבוי של גישות והתנסויות יכול רק לתרום לתהליך הלימודי.

בסופו של דבר הגישה הנרטיבית מאמינה בפתיחות ובגמישות בכל הנוגע לטיפול פסיכולוגי. לכולנו מצע משותף של פחדים ומנגנוני הגנה ואנחנו נמצאים כאן ביחד. היכולת שלנו לטפל קשורה ביכולת שלנו לראות את העולם מתוך ראייה רחבה. מתוך מקום אמיתי של חמלה ואהבה.  מקום שמאפשר ריפוי והחלמה לעצמנו ולכל העולם כולו.
נשמח לעמוד לשירותכם:
 •  
  /%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99-%D7%A4%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%A8%D7%A4%D7%99%D7%94-%D7%96%D7%95%D7%92%D7%99%D7%AA.html

  מרכז הכשרה
  וקליניקה ראשית:

  מכון ברקאי, בניין שער הסיטי,
  רח' שארית ישראל 37, תל אביב
  (קומה 4)
  טלפון: 072-33-80-515
  אימייל:
  barcai@barcai.co.il

  קליניקות נוספות:
  גבעתיים, גדרה, הרצליה, חדרה, סביון, רחובות, רמת גן, רעננה
   

  אנחנו כאן עבורך
  מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
   


  מכון ברקאי - מרכז להכשרת מטפלים זוגיים, משפחתיים ונרטיביים   |  מרכז קליני לטיפול זוגי, משפחתי ופרטני