טיפול זוגי ומשפחתי
במחיר מופחת
 
"האדם אינו הבעיה
הבעיה היא הבעיה"
 
לימודי טיפול זוגי ומשפחתי
להסמכה כמטפלת וכמדריכה.
ההרשמה - כעת
 
לימודי טיפול נרטיבי
ההרשמה - כעת
 
לימודים בתל אביב, באר שבע
ומנשה (בין כרכור לכפר קרע)
 
תכניות לימודים גמישות:
מסלולים של שנה עד 4 שנים
וקורסים נבחרים
 
"הסיפור שאדם מספר לעצמו על עצמו
אינו הראי של חייו. הוא מעצב את חייו"
 
מכון ברקאי מוכר כמוסד הכשרה בקטגוריה א'
ע"י האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי


 
 

טיפול זוגי ומשפחתי
במחיר מופחת
 
"האדם אינו הבעיה
הבעיה היא הבעיה"
 
לימודי טיפול זוגי ומשפחתי
להסמכה כמטפלת וכמדריכה.
ההרשמה - כעת
 
לימודי טיפול נרטיבי
ההרשמה - כעת
 
לימודים בתל אביב, באר שבע
ומנשה (בין כרכור לכפר קרע)
 
תכניות לימודים גמישות:
מסלולים של שנה עד 4 שנים
וקורסים נבחרים
 
"הסיפור שאדם מספר לעצמו על עצמו
אינו הראי של חייו. הוא מעצב את חייו"
 
מכון ברקאי מוכר כמוסד הכשרה בקטגוריה א'
ע"י האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי


 
חפש
phone6, phone, contact, telephone, support, call

072-33-80-515

תל אביב, באר שבע,
מ.א. מנשה - ובזום

אודותינו

טיפול משפחתי וזוגי


בתחום הפרטני:

בעיות אישיות שונות, כולל משברי חיים, דילמות בהתפתחות האישית ובצמתים בחיים, התמודדות עם אתגרים כגון חולי, נכות, דיכאון, פיטורין מעבודה, משבר כלכלי, פרידה, שכול, טראומה, ניצול מיני, התמכרויות ועוד.
 

טיפול משפחתי וזוגי התפתח בשנות החמישים בארה"ב, השפיע ומשפיע באופן משמעותי על חיי המטופלים ועל עולם הטיפול. ד"ר סלוודור מינושין, הנחשב ע"י רבים כאבי הגישה, לימד והכשיר מטפלים מרכזיים בעולם, ביניהם את מייסדי המכון: ד"ר אבנר ברקאי וד"ר וולרי וולקס. 

בשנים אלו התפתחו מרכזי טיפול משפיעים ברחבי העולם שתרמו לפיתוח דרכי טיפול שהרחיבו את הידע הקיים והעשירו את הטיפול. מטפלי המכון נמצאים בקשר של למידה והתפתחות עם מרכזים אלו. בשנים האחרונות המכון הוא חלק מהזרם הנרטיבי שהתפתח באוסטרליה ובניו זילנד ופועל בגישה זו.

טיפול זוגי ומשפחתי מתבסס על ההבנה שזהות האדם נוצרת במהלך כל חייו ביחסים עם אנשים, טיפול זוגי ומשפחתי מתאפיין בין היתר בהבנה של חשיבותם של יחסים, והאופן שבו הם משפיעים ומושפעים במצבים של קושי, משבר ומצוקה. הבנה זו תרמה רבות לפתוח מיומנות ודרכי עבודה המתאימות למשפחות בהרכבים מגוונים התואמים את התפתחויות החברתיות העכשויות.
 


" פתאום קלטנו שאנחנו ממש שומעים זה את זו - אולי בפעם הראשונה.
אחרי הפגישה המשכנו לשוחח כמו חברים "

" חשבתי שעדיף למות מאשר לספר מה קרה לי, כל כך התביישתי. המטפלת שלי אף פעם לא ניסתה להכריח אותי לדבר על זה. דיברנו על חלקים שונים בחיים שלי והבנתי שיש לי חלקים שאני די אוהבת וגם שמה שקרה לי קורה ללא מעט אנשים. פתאום הרגשתי שאני עומדת ומסתכלת למטה במה שקרה, ואני יכולה למצוא את המילים לספר את זה. קודם הייתי קבורה מתחת לזה ".

play4, play, media control, audio

לשירותכם בכל עת!

מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:


אנו בוחרים לקיים את השיחות הטיפוליות באווירה פתוחה, שקופה, מכבדת ושוויונית.

התשובה לסדר העדיפויות, הידע והמטרות של האנשים עמם אנו משוחחים, תוך מחויבות עמוקה ליצירת שיחות מועילות ומשפיעות.


המרכז הטיפולי עוסק בשיחות עם אנשים המוטרדים מקשיים שונים.
לעיתים קרובות השיחות מתמקדות ב:


בתחום הזוגי:

קונפליקטים בזוגיות; שחיקה וחוסר סיפוק בחיי זוגיות, חברות, אינטימיות, מיניות, שותפות; מחויבות ומיסוד הקשר הזוגי; התמודדות עם בגידות; התמודדות עם פרידה, גירושים והרכבת משפחה חדשה.
 
 
משפחות המודאגות מבעיות הקשורות לילדים ולהתפתחותם:

משפחות בהרכבים מגוונים, קשיים חברתיים וקשיי השתלבות, התמודדות עם נורמות חברתיות ותרבותיות, הסתגלות ותפקוד של ילדים, השפעות של לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, קשיים של גיל ההתבגרות, אלימות מילולית ופיזית, משמעת והצבת גבולות, הפרעות אכילה, שינה, פחדים, הרטבה והרגלי ניקיון, מחלה ו/או נכות ועוד.
 
 
מעברים ומשברים התפתחותיים המשפיעים על המשפחה:

לידה, הורות והשפעתה על הזוגיות, התפתחות יחסים עם משפחות המוצא, פרישה מעבודה, גיל המעבר, זקנה, מוות, אלמנות, הגירה ושינוי מסגרת, קשיי התאקלמות ועוד.
 
 
טיפול בלהט"ב:

לסביות, הומואים, ביסקסואלים/ות וטרנסג'נדרים/יות פונים לטיפול בשל סיבות רבות ומגוונות בדומה להטרוסקסואלים. עם זאת, לחיים בחברה שבה רווחות נורמות הטרוסקסואליות ולעתים הומופוביות יש השפעות ייחודיות על אנשים להט"בים, שמביאות איתן מאפיינים ייחודיים לפניה לטיפול. 

צוות מכון ברקאי מזהים עצמם כמטפלים/ות גיי-פרנדלי, המיישמים בעבודתם המקצועית ערכים של קבלה, תמיכה והעדר שיפוטיות והינם בעלי ניסיון וידע מקצועי עדכני בעבודה עם הומואים, לסביות, ביסקסואלים/ות וטרנסג'נדרים/יות.
 


בנוסף קיימת אפשרות למתן אבחון פסיכודיאגונסטי.


למטפלת שלי יש שאלות שגורמות לי כאילו לפגוש את עצמי בדרך אחרת. אתמול בפעם הראשונה שאני זוכרת, אמרתי "לא" בעבודה כשביקשו ממני משהו לא הגיוני".

 "אין מילים לתאר את הכאב ואין טיפול שיכול להחזיר אותו. אבל כל שבוע יש את המקום הזה והמרחב הזה והבן אדם הזה - המטפל שלנו. הוא לא מפחד מהאבל הנוראי שלנו והוא מחזיק אותי כשאני מתפרקת - ואני מרגישה קצת פחות לבד".

 "עשינו את התרגיל שהמטפלת נתנה לנו ופתאום שמעתי את בן ה-16 שלי אומר דברים שהראו לי שהוא חושב, והרגשתי קצת פחות מודאגת וכועסת".

 "עשינו מן אילן יוחסין וזה עזר לי להבין שזה לא הגיוני להמשיך להאשים זה את זו בכך שאנחנו מתגרשים. שנינו עברנו דברים קשים בעברנו ובגלל זה קשה לנו לסמוך זה על זו".

 "אני שנאתי את שחף- אשתו החדשה של אבא. אף אחד לא יכול לקחת את המקום של אמא שלי! אני לא בטוחה איך זה קרה, אבל מאז שהתחלתי ללכת לטיפול אני מקבלת את עצמי יותר ואז התחלתי להסתדר טוב יותר עם שחף".

 "אולי אני לא יכול לאהוב את הילדים של אשתי מהנישואים הראשונים שלה אבל הטיפול עוזר לי להבין שהם חלק בלתי נפרד ממנה ואני כן יכול להתייחס אליהם באופן הגון ובכבוד".
 


במסגרת מחויבותנו להבטיח את נגישות הטיפול לאנשים עם מגוון של רקעים כלכליים,
המכון מציע טיפול מוזל ע"י אנשי מקצוע העושים בו התמחות

 •  

  מרכז הכשרה
  וקליניקה ראשית:

  מכון ברקאי, בניין שער הסיטי,
  רח' שארית ישראל 37, תל אביב
  (קומה 4)
  טלפון: 072-33-80-515
  אימייל:
  barcai@barcai.co.il

  קליניקות נוספות:
  גבעתיים, גדרה, הרצליה, חדרה, סביון, רחובות, רמת גן, רעננה
   

  אנחנו כאן עבורך
  מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
   


  מכון ברקאי - מרכז להכשרת מטפלים זוגיים, משפחתיים ונרטיביים   |  מרכז קליני לטיפול זוגי, משפחתי ופרטני