טיפול זוגי ומשפחתי
במחיר מופחת
 
"האדם אינו הבעיה
הבעיה היא הבעיה"
 
לימודי טיפול זוגי ומשפחתי
להסמכה כמטפלת וכמדריכה.
ההרשמה - כעת
 
לימודי טיפול נרטיבי
ההרשמה - כעת
 
לימודים בתל אביב, באר שבע
ומנשה (בין כרכור לכפר קרע)
 
תכניות לימודים גמישות:
מסלולים של שנה עד 4 שנים
וקורסים נבחרים
 
"הסיפור שאדם מספר לעצמו על עצמו
אינו הראי של חייו. הוא מעצב את חייו"
 
מכון ברקאי מוכר כמוסד הכשרה בקטגוריה א'
ע"י האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי


 
 

טיפול זוגי ומשפחתי
במחיר מופחת
 
"האדם אינו הבעיה
הבעיה היא הבעיה"
 
לימודי טיפול זוגי ומשפחתי
להסמכה כמטפלת וכמדריכה.
ההרשמה - כעת
 
לימודי טיפול נרטיבי
ההרשמה - כעת
 
לימודים בתל אביב, באר שבע
ומנשה (בין כרכור לכפר קרע)
 
תכניות לימודים גמישות:
מסלולים של שנה עד 4 שנים
וקורסים נבחרים
 
"הסיפור שאדם מספר לעצמו על עצמו
אינו הראי של חייו. הוא מעצב את חייו"
 
מכון ברקאי מוכר כמוסד הכשרה בקטגוריה א'
ע"י האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי


 
חפש
phone6, phone, contact, telephone, support, call

072-33-80-515

תל אביב, באר שבע,
מ.א. מנשה - ובזום


צוות המורים של המכון מורכב ממטפלים ומדריכים משפחתיים וזוגיים מוסמכים מנוסים, ממגוון תחומים קליניים והתמחויות - דבר המעניק למתמחים חשיפה לקשת גישות, שיטות וסגנונות, והתנסויות טיפולית מגוונת, ותורם לגיבוש הסגנון האישי של כל מתמחה.

ההכשרה במכון ברקאי משקפת את החשיבות שאנו רואים בקשר הדוק בין לימוד תיאורטי ועבודה קלינית מעשית. כל המורים של מכון ברקאי גם מטפלים באופן שוטף, ולהם ניסיון נרחב בטיפול במגוון הבעיות עמן מתמודדים משפחות, זוגות ויחידים. נסיונם הקליני בא לידי בטוי היטב בהוראה ובהדרכה.
 • השיעורים התיאורטיים במכון ברקאי כוללים הרצאות, תרגילים, סימולציות חווייתיות, ניתוח מאמרים ומקרים, ולימוד מקטעי ווידיאו טיפוליים של מיטב המטפלים (שחלקם ייחודיים למכון ברקאי).
 • בפרקטיקום שלנו, כל מתמחה מטפל במטופליו (המופנים ע"י המכון) ברציפות מתחילת הטיפול ועד סיומו. כל מתמחה מתנסה, בנוסף, בטיפולים ובהדרכה החיה והקבוצתית של המתמחים האחרים, תוך השתתפות בדיונים אודות הטיפולים, בקבוצות הידהוד, בכתיבת מסמכים ובלימוד ותירגול מיומנויות וטכניקות טיפוליות. כך, כל מתמחה חווה מספר טיפולים במקביל, ונחשף למקרים שונים ולסגנונות טיפוליים שונים, במשך הפרקטיקום.
הקורסים וההדרכה של מכון ברקאי במסלולים הטיפוליים מותאמים לקריטריונים להסמכה כמטפלים ומדריכים של האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי.

אנו אוהבים את עבודתנו ומאמינים בחשיבותה.
אנו משלבים בטיפול, בהוראה ובהדרכה את ערכי הגישה הנרטיבית:
כיבוד התרבות, הידע, הכישורים, התקוות והשאיפות של כל אדם, זוג ומשפחה,
תוך קריאת תיגר על השפעות סיפורים אישיים, משפחתיים, חברתיים ותרבותיים
 אשר מצמצמים את הבחירות בחיים.

אנו עושים את המירב להנחיל ערכים אלו גם לתלמידנו
באווירת לימודים מכבדת ומעצימה.

בארבעת עשורי פעילותנו הכשרנו אלפי מטפלים ממגוון המגזרים והקהילות בארץ, שעובדים כיום בשרות הציבורי, בקליניקות פרטיות, באקדמיה - ובצוות מכון ברקאי.

רבים מהבוגרים שלנו ממשיכים לשמור על קשר עם המכון, משתתפים בסדנאות ואירועים שלנו, מתייעצים איתנו ומייעצים לנו.

אנו מזמינים גם אותך להצטרף למשפחת מכון ברקאי

קורסים בטיפול משפחתי, זוגי ונרטיבי
מכון ברקאי מעביר קשת רחבה של קורסים בטיפול משפחתי, זוגי ונרטיבי; לפרטים לחץ כאן.

חלק מהקורסים מועבר במכון מזה שנים, אך תוכנם מתחדש מדי שנה, וחלק מהקורסים חדשים - בהתאם להתפתחויות עכשוויות בגישות טיפוליות ובתפישות תרבותיות וחברתיות, להתמחויות ולנסיון המתרחבים של צוות ההוראה, ובהשראת סדנאות ורעיונות של עמיתינו מהעולם.

הקורסים התיאורטיים מתקיימים בבוקר מ-9:00 עד 13:15 (עם מעט חריגים), והפרקטיקומים מתקיימים אחה"צ מ-15:00 עד 19:30. מועדי ושעות כל קורס מפורטים ברשימת הקורסים.

מרבית הסטודנטים לומדים במכון בוקר אחד ואחה"צ אחד בשבוע, במשך שנה עד 3 שנים – אך ראה פרטים במידע על המסלולים בהמשך.

הקורסים של מכון ברקאי במסלולים הטיפוליים מותאמים לקריטריונים להסמכה כמטפלים וכמדריכים של האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי, כמצוין ברשימת הקורסים

מסלולי הכשרה בטיפול משפחתי, זוגי ונרטיבי

מכון ברקאי מעביר 4 מסלולי הכשרה למטפלים, אשר מותאמים לצרכים שונים של מתמחים שונים.  המסלולים מורכבים מקורסים המופיעים ברשימת הקורסים.

המסלולים הם:

1.     המסלול הטיפולי הגמיש

2.     המסלול התיאורטי בטיפול משפחתי וזוגי

3.     המסלול התיאורטי-מעשי בטיפול משפחתי וזוגי

4.     המסלול בטיפול נרטיבי

לחץ כאן למידע על מסלולי ההכשרה - לאיזה צרכים מותאם המסלול, משך ההכשרה, הקורסים הכלולים ושכר הלימוד.
 
תעודות, אישורים והסמכה
במסלול הגמיש, יוענק אישור השתתפות בכל קורס למסיימים אותו בהצלחה. במסלולים האחרים, למסיימים בהצלחה את המסלול תוענק תעודה של מכון ברקאי וכן אישורי השתתפות בכל וקורס וקורס.

הסמכה כמטפלים משפחתיים וזוגיים ניתנת ע"י האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי. באחריות הסטודנט\ית לבדוק האם הוא\היא עומד\ת בקריטריוני ההסמכה של האגודה (לרבות קריטריוני השכלה אקדמית). ניתן לקבל פירוט של הקריטריונים מהאגודה, ובאתר האגודה http://mishpaha.org.il/.

הקורסים וההדרכה של מכון ברקאי במסלולים הטיפוליים מותאמים לקריטריונים להסמכת מטפלים ומדריכים של האגודה

הכשרה כמדריכים בטיפול משפחתי וזוגי
מכון ברקאי מעביר קורסים והדרכה המותאמים לקריטריונים של האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי.להסמכה כמדריכים בטיפול משפחתי וזוגי
המכון נותן גם הדרכה פרטית וקבוצתית לקראת הסמכה כמדריך (פרטים במזכירות המכון).

ייעוץ בנושא לימודים
את\ה מוזמנת\ן להתיעץ עם הצוות הפדגוגי של המכון בנוגע לקורסים ומסלולי ההכשרה המתאימים לצרכיך, ניסיונך ושאיפותיך – בשיחות טלפוניות ובפגישת יעוץ במכון (ללא תשלום).

שיטות ההוראה
תכניות הלימודים של מכון מבוססות על שילוב בין ידע תיאורטי רחב וניסיון מקיף מעבודתנו הקלינית. התכניות משקפות את ה"אני מאמין" של המכון (לחץ כאן) ואת ההתפתחות של המקצוע ושלנו כמטפלים. הן משלבות בין הקניית בסיס תיאורטי רחב לבין יישום מעשי בטיפול, כולל פיתוח מיומנויות ודרכי עבודה תוך הדגשת מחויבות אתית וערכית.

תכנית ההוראה מציגה – הן מישור התיאורטי והן במישור המעשי - תיאוריות ואסכולות שונות בטיפול משפחתי וזוגי, עם דגש על הגישה הנרטיבית (לחץ כאן), תוך שילוב גישות עכשוויות בתחומים אלו.

על מנת להיות מעורבים ומעודכנים ברעיונות המקצועיים המתפתחים, ולכלול אותם בעבודתנו הקלינית ובתכניות ההכשרה, מכון ברקאי מקיים קשרים הדוקים עם מכונים מובילים בעולם, מביא ארצה מרצים לסדנאות לקהילה המקצועית הישראלית ולתלמידנו, וחברי צוות המכון מרצים בכנסים בינלאומיים ומלמדים במרכזים נרטיביים בחו"ל. 

התוכנית ההכשרה מכילה דרכי לימוד שונות, ביניהן: הרצאות, קבוצות דיון, צפייה בקטעי ווידיאו מטיפולים ודיון בהם (כולל קטעים ייחודיים למכון, ממטפלים אורחים כגון מייקל וויייט), תרגול טכניקות טיפוליות בקבוצות קטנות או רחבות, צפייה בטיפולים חיים, השתתפות בקבוצת פרקטיקום והדרכה על מקרים של המתמחים.

צוות המורים של המכון מורכב ממדריכים מוסמכים מנוסים ממגוון תחומים קליניים והתמחויות - ובכך מעניק למתמחים חשיפה לקשת רעיונות, סגנונות ייחודיים והתנסויות טיפולית מגוונת, התורמת לגיבוש הסגנון האישי שלהם.

הגישה הפדגוגית של המכון מעודדת את המתמחים להיות מודעים להתפתחותם כבני אדם וכמטפלים. דרכי ההוראה מותאמות לייחודיות של התלמיד והקבוצה הלומדת, תוך טיפוח אווירת לימודים מכבדת ומעצימה. 

למי מיועדים הקורסים?
הקורסים למטפלים של מכון ברקאי מיועדים לאנשי מקצוע עם השכלה אקדמאית (תואר ראשון ושני; לכל הפחות: במהלך לימודי תואר שני) בתחום טיפולי: פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי, טיפול באמנויות, בהבעה ויצירה, רפואה, מדעי ההתנהגות וקרימינולוגיה.

במקרים חריגים מתקבלים מועמדים עם השכלה אקדמית אחרת, עם נסיון ותחומי עבודה מתאימים, כגון קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק ואנשי חינוך.

לחלק מהקורסים מתקבלים גם בעלי השכלה ונסיון בתחומים אחרים: חינוך והוראה, משאבי אנוש, עריכת דין, גישור, הדרכה ועבודה קהילתית.

הקבלה ללימודים הנה, בין השאר, על בסיס ראיון אישי ושיקול דעת צוות המכון.

אנו אוהבים את עבודתנו ומאמינים בחשיבותה
ועושים המירב לטפח תחושה זאת בתלמידנו
באווירת לימודים מכבדת ומעצימה
 
להורדת טפסי הרשמה להדפסה - לחץ כאן
 

קורס קשיי מיניות במשפחה


לימודי טיפול משפחתי, זוגי ופרטני בגישה משפחתית ונרטיבית
הכשרה תיאורטית, מעשית והדרכה


מאז שהוקם בשנת 1978, מכון ברקאי מהווה מרכז להכשרת מטפלים ומדריכים זוגיים ומשפחתיים, ומשנת 1994 - גם בית ספר לפסיכותרפיה נרטיבית. אנו מלמדים את קשת הגישות בטיפול מערכתי\משפחתי, עם דגש על הגישה הנרטיבית.

אלפי בוגרי תכנית ההכשרה של המכון מטפלים, מדריכים ומלמדים בשרות הציבורי, בקליניקות פרטיות ובאקדמיה. חלקם אף נקלטו בצוות המכון.
 
 •  

  מרכז הכשרה
  וקליניקה ראשית:

  מכון ברקאי, בניין שער הסיטי,
  רח' שארית ישראל 37, תל אביב
  (קומה 4)
  טלפון: 072-33-80-515
  אימייל:
  barcai@barcai.co.il

  קליניקות נוספות:
  גבעתיים, גדרה, הרצליה, חדרה, סביון, רחובות, רמת גן, רעננה
   

  אנחנו כאן עבורך
  מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
   


  מכון ברקאי - מרכז להכשרת מטפלים זוגיים, משפחתיים ונרטיביים   |  מרכז קליני לטיפול זוגי, משפחתי ופרטני